Otsingu tulemused

Vastused kuseteede tervise teemal

Vastused kuseteede tervise teemal

Olen kuulnud, et seks võib põhjustada kuseteede põletikke (urotrakti infektsioone, UTI). Kas see on tõsi? Kui see on nii, siis kuidas see täpsemalt toimub?

Jah, see on nii. Värsked teadusuuringud tõestavad, et  seksuaalvahekord on nr. 1 riskifaktor eelsoodumusega inimestele UTI saamiseks. Tõenäoliseks põhjuseks on asjaolu, et bakterid satuvad vahekorra ajal kusitisse. Naiste kusiti on vaid 4 cm pikk, mis võimaldab bakteritel kiiresti edasi põide liikuda. Seetõttu ongi UTI sagedasemad naistel, tegemist on naiste anatoomilise eripäraga.

Miks naised saavad sagedamini UTI? Ma ei ole kuulnud, et meestel seda probleemi esineks.

Põhjuseks on asjaolu, et naiste anatoomia ja suguorganid on niisuguse ehitusega. Naiste kusiti on vaid 3 - 5 cm pikk, mis võimaldab bakteritel kiiresti põide edasi liikuda. Võrdluseks - meeste kusiti on 12 - 25 cm pikk, seetõttu on bakteritel oluliselt raskem põide pääseda.

Kas võin UTI oma partnerilt nakkusena saada?

Ei. UTI ei ole üldjuhul nakkushaigus. UTI on harilikult põhjustatud bakterite poolt, mis pääsevad kuseteedesse pärakust või tupest.

Minu tütar on 3-aastane. Tal on sümptomid, mis meenutavad UTI. Kas see on selles vanuses võimalik?

UTI ei olene vanusest. See võib esineda ka lastel ja teismelistel, isegi päris väikestel lastel. Seetõttu olemegi välja arendanud Urinal siirupi, mida on lastele lihtsam annustada ja see ka maitseb hästi. Oluline on sümptomitele reageerida nii kiiresti kui võimalik. Väikeste laste puhul soovitame alati nõu pidada arstiga.

Kas võib tekkida tõsiseid tagajärgi, kui ma oma UTI õigesti ei ravi?

UTI ise ära ei lähe. Kui sümptomid muutuvad tõsisemaks, on vaja minna arsti juurde. Kui põletikku ei ravita, võib see edasi liikuda neerudesse, millel võivad olla tõsised tagajärjed.

Lugesin hiljuti, et ürdivannid võivad aidata UTI vastu. Kas see on nii?

Ürdivanni võtmine võib muuta enesetunde mugavamaks ka UTI ajal, kuid see ei ole ravi.

Mul on diabeet. Kas ma võin Urinali tarvitada?

Jah, võib küll. Peaksite teadma ka seda, et diabeeti põdevad naised võivad olla suurema riskifaktoriga. Nende immuunsüsteem ei ole piisavalt tugev, et toime tulla infektsioonidega, sealhulgas UTI.

Kas saan urotrakti infektsioone ennetada?

Üldiselt jah. Tasub arvesse võtta ka järgmisi kuldreegleid: tühjendage põit sageli, kohe kui tunnete vajadust; tühjendage põis korralikult. Pühkige paberiga alati suunaga eestpoolt tahapoole. Urineerige alati pärast seksi, et uhtuda minema võimalikud bakterid, mis vahekorra ajal võisid kusitisse pääseda.

Kas see on ohutu, kui andsin oma väikesele tütrele Urinal siirupit, kuid siis selgus, et tal tegelikult ei olnudki UTI?

Jah, see on ohutu. Urinal siirup on toidulisand, mis sisaldab jõhvikaekstrakti. Jõhvikad sisaldavad rikkalikult bioflavonoide, fenoolühendeid ja teisi looduslikke komponente.

Mis kasu on Urinali tarvitamisel pärast UTI väljaravimist?

Urinal sisaldab hariliku kuldvitsa (solidago virgaurea) ekstrakti, tegemist on ravimtaimega, mis aitab kaasa põie ja alumise urotrakti normaalsele toimimisele. Kasutades Urinali pärast UTI väljaravimist toetate oma urotrakti tervist.

Kui kaua peaksin Urinal Akut`i tarvitama?

Kuna Urinal Akut on toidulisand, ei ole selle tarvitamisele ajalisi piiranguid. Peaksite siiski järgima soovituslikku annust, 1 tablett päevas. Pidage ka meeles, et toidulisandid ei asenda täisväärtuslikku tasakaalustatud toitumist.

Kas mehed võivad kasutada Urinali?

Noortel meestel on pikem kusiti, seetõttu ei ole nad kuigi tihti ohustatud urotrakti infektsioonist. Kui neil aga siiski esinevad vastavad sümptomid, tuleb kindlasti pöörduda arsti poole. Vanemas eas meestel aga võib suurenenud eesnääre põhjustada sümptomeid, mis sarnanevad urotrakti infektsiooni sümptomitega.

Kas Urinali võib kasutada raseduse ajal?

Urinali tabletid (Urinal® ja Urinal Akut®) sisaldavad kuldvitsa, mida EI TOHI raseduse ajal kasutada. Soovitame Urinal® siirupit, mis ei sisalda kuldvitsa. Raseduse ajal konsulteerige alati arstiga, kui kaalute mistahes ravimite ja toidulisandite kasutamist või eluviisi harjumuste muutmist.

Kas Urinali võib kasutada, kui olen diabeetik?

Urinal® siirup sisaldab suhkrut, kuid diabeetikutele sobivad Urinal® tabletid.

Kas Urinali võib kasutada ajal, kui võtan antibiootikume?

Urinali kasutamine koos antibiootikumidega pole vastunäidustatud.

Kas kilpnäärmehaiguste korral võib kasutada Urinali?

Meile ei ole teada andmeid, mis võiksid osutada kilpnäärmehaiguste või nende ravimite ja suureviljaliste jõhvikate, kuldvitsa või D-vitamiini kasutamise mittesobivusele. Vastavalt mõnedele allikatele (Guay DR.: Cranberry and urinary tract infection Drugs. 2009;69(7):775-807), jõhvikates (ja ka puuviljades) sisalduvad flavonoidid blokeerivad tsütokroom P-450 ensüümisüsteemi maksas. Selle tulemusel võib mõnede ravimite toime muutuda. Konsulteerige arstiga ravimite kasutamise, menüü muutuste või muude regulaarse eluviisi muudatuste osas.

Kas Urinal siirup sisaldab diureetikuid?

Urinal® siirup ei sisalda ühtki ainet, millel oleks diureetiline toime.

Kas Urinali võib kasutada pikema aja vältel?

Pikaajaliseks kasutamiseks soovitame Urinal® tablette. Pärast 4-nädalast pidevat kasutamist soovitame teha 1-nädalase pausi.

Toidan last rinnaga. Kas sel ajal tohib Urinal Akut®´i kasutada?

Urinal Akut® sisaldab harilikku kuldvitsa, mida ei tohi kasutada raseduse ajal, kuid mida võib kasutada rinnaga toitmise perioodil. Siiski soovitame konsulteerida oma arstiga, kui kaalute mistahes ravimite ja toidulisandite kasutamist või eluviisi harjumuste muutmist.

Kas võin kasutada Urinali, kui mul on raskusi urineerimisega ja pean sageli tualetis käima?

Sagedane urineerimine võib olla seotud urotrakti infektsiooniga. Seetõttu sobib Urinal®i kasutada kuseteede normaalse funktsioneerimise toetuseks.

Kas Urinal võib vähendada hormonaalsete rasedusvastaste vahendite toimet?

Urinal® ei vähenda hormonaalsete rasedusvastaste vahendite toimet.

Millal on parim aeg Urinali kasutamiseks, kas enne või pärast sööki?

Urinal®i võib kasutada mistahes ajal päeva jooksul, sõltumata söögikordadest.

Kas lapsed võivad kasutada Urinali?

Urinal® siirup sobib lastele alates 1. eluaastast, Urinal® ja Urinal Akut® ei sobi lastele alla 3 eluaasta.

Kas Urinali võib kasutada gluteenivaba toiduvaliku korral?

Urinal® tooteid võib kasutada gluteenivaba toiduvaliku korral.

Olen kuulnud, et seksuaalvahekord võib põhjustada UTIt (urotrakti infektsiooni). On see tõsi? Kui on, siis kuidas see toimub?

Jah, see on nii. Uued uuringutulemused näitavad, et peamine põhjus, miks naistel tekib UTI, on bakterite sattumine kusitisse seksuaalvahekorra ajal. Naistel on kõigest 4 cm pikkune kusiti, mis võimaldab bakteritel kiirelt põide pääseda. Naiste kehaehitusest tulenevalt ongi UTI naistel sagedasem kui meestel.

Kas ma võin saada UTI külmal pingil istumisest?

UTI teke ei ole seotud külmal pinnal istumisega. Tegemist on bakteriaalse infektsiooniga.

Mis põhjustab UTIt?

Peamine tekkepõhjus on bakterid, 80% juhtudest soolekepikesed. Enamasti on need kahjutud, aga võivad urotrakti sattudes põhjustada infektsiooni. Suuremal osal juhtudest tekib infektsioon, kui bakterid satuvad kusitisse seksuaalvahekorra ajal.

Miks esineb UTI naistel sagedamini kui meestel? Ma pole kuulnud, et meestel oleks selline probleem.

Vastus peitub naise kehas ja suguelundite paiknemises Naistel on kõigest 4 cm pikkune kusiti, mis võimaldab bakteritel kiirelt põide pääseda. Meestel on seevastu ligikaudu 20 cm pikkune kusiti.

Kas UTI võib mulle minu partnerilt edasi kanduda?

Ei, UTI ei kandu edasi sugulisel teel. Kuigi seksuaalvahekord suurendab naiste riski UTI tekkeks, ei ole tegemist seksuaalsel teel leviva haigusega.

Minu tütar on 12-aastane. Tal tunduvad olevat UTIle omased sümptomid. Kas see on niisuguses vanuses võimalik?

UTI võib saada mistahes vanuses. Teismelistel ja isegi noorematel lastel võib see tekkida, kui bakterid satuvad kusiti kaudu põide. Normaalse urotrakti funktsiooni toetamiseks üle 1 aasta vanustele lastele on välja töötatud Urinal Syrup, mida on lihtne annustada ning mis on meeldiva maitsega.

Kas UTI ravimata jätmine võib põhjustada raskeid tagajärgi?

Jah. UTI pole isemööduv. Oluline on alustada ravi esimeste sümptomite ilmnedes. Võite kasutada Urinal® tooteid urotrakti toetamiseks ning mõnesid neist ka immuunsüsteemi toetamiseks. Sümptomite püsimisel võtke viivitamatult ühendust arstiga, kuna need võivad viidata raskele infektsioonile neerudes.

Lugesin hiljuti, et ürdivann võib UTI vastu aidata. Kas sellest piisab, on see tõsi?

Ürdivann pakub UTI korral kindlasti leevendust, kuid ei toimi ravimina. Infektsiooni on vaja ravida.

Kuidas UTIt ära tunda?

UTI äratundmiseks tuleb jälgida järgmisi sümptomeid: põletustunne urineerimisel; sage või tungiv vajadus urineerida, isegi kui väljutatud kogus on väike; valu või surve seljas või alakõhus; hägune, tume, verine või ebatavaliselt lõhnav uriin; väsimus või nõrkus; palavik või külmavärinad (märk, et infektsioon võib olla jõudnud neerudesse).

Kas mul on võimalik UTIt ennetada?

Enamasti küll, kuid järgmised ei ole siiski kuldreeglid: tühjendage põit sageli, niipea kui tunnete vajadust; ärge kiirustage, vaid veenduge, et põis on täielikult tühjendatud; pühkige eest taha; jooge palju vett; urineerige pärast seksuaalvahekorda, et väljutada mistahes bakterid, mis võisid kusitisse sattuda.

Mul tekib UTI ikka ja jälle. Miks?

Peamine põhjus UTI kordumiseks on pidev kokkupuude patogeensete bakteritega ning kui organism pole heas tervislikus seisundis ja tasakaalus, võivadki bakterid põhjustada korduvat infektsiooni. Arvatakse, et korduvad UTId on kõige sagedamini sama patogeeni põhjustatud.

Suurem osa uropatogeene pärineb päraku floorast. Inimkeha ehitus võimaldab bakteritel urotrakti siseneda. Ka paiknemine tupes on eelduseks põieinfektsioonile. Muutusi tupe ja kusiti mikroflooras peetakse oluliseks teguriks patogeensetele bakteritele kasvupinnase loomisel. Seksuaalvahekord (eriti spermitsiidi kasutamine) ja selle sagedus on samuti suur riskifaktor. Ka pärilikud tegurid ning varajane iga esimese urotrakti infektsiooni korral on olulised riskifaktorid UTI kordumisel.

Kas Urinal on tõhus ennetamisvahend?

Tervel urotraktil on oma loomulikud kaitsemeetmed patogeensete bakterite vastu. Olulised on pH, tasakaalus mikrofloora ja uriini loomulik vool ilma peetuseta. Uriinipeetus, ebapiisav vedeliku tarbimine ja tasakaalustamata pH võivad luua patogeensetele bakteritele soodsa kasvupinnase. Urinal Akut sisaldab kuldvitsa, mis aitab hoida urotrakti tervena ning põhjustab sagedast urineerimist, mis aitab väljutada baktereid.

Kas ma võin kasutada Urinali, kui arst on mulle määranud antibiootikumid?

Urinali kasutamine koos antibiootikumidega pole vastunäidustatud. Samaaegne antibiootikumide ja Urinali  kasutamine on hea kombinatsioon.

Kas UTI korral on ohutu juua vähem, et vähendada sagedast urineerimist, kui sellega kaasneb põletustunne?

Ei ole. Ebapiisav vedelikutarbimine võib põhjustada vedelikupeetust ja luua bakteritele soodsa kasvupinnase. Rohke vedelikutarbimine on osa põieinfektsiooni tervislikust raviskeemist. See aitab patogeenseid baktereid urotraktist välja uhtuda.

Vastused neerude tervise teemal

Vastused neerude tervise teemal

Millal peaksin kasutama Urinal Nefrot?

Toode toetab neerufunktsiooni ja kaitseb rakkusid, seetõttu on see toode sobilik kasutamiseks erinevate urotrakti infektsioonide järgselt.  

 

Toode sobib neile, kellel on esinenud probleeme alumiste kuseteede ja neerude tervisega, nagu näiteks:

• neerukivi

• neerupõletik

• korduva iseloomuga neerupõletikud, püelonefriit

• UTI ehk kuseteede infektsioonid,

toetava hoolitsusena alumise ja ülemise urotrakti tööle.

Lisas sellele on Urinal® Nefro soovituslik neile, kes vajavad toetust neerufunktsioonile.

Ma võtan ravimeid. Kas võin tarvitada ka Urinal Nefrot?

Kui kasutate teile määratud ravimeid, küsige oma arstilt nõu võimalike vastunäidustuste ja koostoimete kohta Urinal® Nefro ja teile määratud ravimite vahel.

 

Kas võin kasutada Urinal Nefrot kuseteede infektsiooni ajal?

Jah, võite küll.  Urinal® Nefro võib olla kasulik kuseteede infektsiooni ajal. Siiski, kui te tarvitate arsti poolt määratud antibiootikume või muid ravimeid, siis küsige oma arstilt nõu võimalike vastunäidustuste ja koostoimete kohta Urinal® Nefro ja teile määratud ravimite vahel.

Kui kaua peaksin kasutama Urinal Nefrot?

Soovituslik on kasutada toodet 30 päeva järjest, 1 tablett päevas.   

Proaktiivseks neerude hoolduseks on soovituslik kasutada Urinal® Nefrot 2 korda aastas inimestel, kellele on esinenud urotrakti probleeme, näiteks neerukivi.

Taastumisperioodil muudest neeruprobleemidest on soovitatav tarvitada 1 tablett päevas 30 päeva jooksul.  

Tõsisematel juhtudel on kindlasti vaja konsulteerida oma arstiga.

Kas võin kasutada Urinal Nefrot, kui mul on probleem neerukivide või -liivaga?

Jah, Urinal® Nefro sobib kasutamiseks neerukivide ja neeruliiva esinemise korral. Siiski, toode on mõeldud toetavaks hoolduseks ja see ei ole suunatud kivide või liiva eemaldamiseks.  Toode aitab toetada neerufunktsiooni ja kaitseb neerurakke vabade radikaalide vastu.

 

Kas on olemas vastunäidustusi Urinal® Nefro tarvitamisele?

Toote kasutamiseks on mõned piirangud:

  • Toode on vastunäidustatud, kui teadaolevalt esineb ülitundlikkust toote mistahes koostisosa suhtes.
  • Toodet ei tohi kasutada inimesed, kellele on arst soovitanud väiksemat vedelikutarbimist (näiteks raskete südamehaiguste ja neeruhaiguste korral)
  • Ei sobi kasutamiseks alla 12 aasta vanustele lastele, sest ei ole piisavalt andmeid nende taimsete komponentide sobivuse kohta lastele.

Ei sobi kasutamiseks rasedatele ja rinnaga toitvatelel naistele, sest puudub teave nende taimsete komponentide ohutuse kohta rasedatel ja rinnaga toitvatel naistel.

Mida peaksin veel arvesse võtma Urinal Nefro kasutamisel?

Selleks, et tagada suurem uriinikogus, on vaja tarbida piisavalt vedelikku selle toote tarbimise perioodil.

Südamehaiguse või neerukahjustusega patsiendid peavad pöörduma arsti poole enne selle toote tarbimist.

Juhul, kui kaebused kuseteede tervise osas jätkuvad või tekivad niisugused sümptomid nagu palavik, düsuuria, spasmid, või esineb uriinis verd, pidage koheselt nõu arstiga.
Tagasi üles