Otsingu tulemused
Urinal®,  Idelyn®-ilt. Ole sina ise.
Urinal, Idelyn´ilt

Kas tunned, et pead viimasel ajal liialt sageli tualetis käima? Kas tunned äkilist pakitsevat urineerimisvajadust? Ja kas mõnikord esineb koos sellega ka kipitustunne? Niisugused on kuseteede infektsiooni tavapärased sümptomid.


Kuidas ja miks me saame kuseteede põletiku?

“Ära istu külma kivi peal, muidu saad põiepõletiku!” Kindlasti oled seda lauset oma elus vähemalt korra kuulnud. Tegemist on ühe levinuima eksiarvamusega – et pakitsustunnet tekitavad probleemid tulevad külmetumisest. Tegelikult aga on ligikaudu 80% - 90%* alumiste kuseteede infektsioonidest põhjustatud E.coli-nimeliste bakterite poolt ja külmetumist ei saa pidada peamiseks põhjuseks. Seetõttu ei ole külmetumise vältimine piisavalt efektiivne vahend kuseteede põletike vältimiseks. Et seda paremini mõista, peame minema teemas rohkem süvitsi.

Naised on kuseteede infektsioonide tekkele vastuvõtlikumad lihtsal anatoomilisel põhjusel. Naiste kusiti on palju lühem kui meestel: kõigest 4 cm meeste 20 cm vastu. See aga võimaldab E.coli bakteritel palju kergemini põide jõuda. Aga kuidas siis saaksime neid probleeme vältida?

Kuidas saaksin kuseteede probleeme vältida?

Ennetavad meetmed, vältimaks kuseteede infektsioone.

Kuseteede infektsiooni ennetamine põhineb lihtsatel hügieeni- ja toitumisharjumustel:

  • Tarbi piisavalt vett iga päev (1,5 kuni 2 liitrit päevas).
  • Ära püüa tualetis käimist edasi lükata. Uriini väljutamine organismist peaks olema korrapärane ja täielik. Põie tühjendamine on soovitatav alati enne magamaminekut ja pärast vahekorda.
  • Parema hügieeni tagamiseks tuleb tualettpaberiga pärakut pühkida suunaga eestpoolt tahapoole, et vältida rektaalse mikrofloora kandumist tuppe ja kuseteedesse. Alakeha tuleb pesta regulaarselt, kuid mitte sagedamini kui üks kord päevas, kasutades pH-neutraalseid intiimhügieenitooteid. Vältida tooteid, mis võivad põhjustada ärritust.
  • Vältida sünteetilise ja kulunud aluspesu kandmist.

Hoolitse oma intiimpiirkonna mikrofloora tasakaalu ja tervise eest regulaarselt. Urinal – nr. 1 bränd Eestis kuseteede tervise kategoorias**- pakub põhjalikult väljatöötatud tootesarja, mida on Eesti naised usaldanud juba aastaid.

  • Fihn SD. Acute Uncomplicated Urinary Tract Infection in Women. New Engl J Med 2003;349:259-266. (tegemist on meditsiiniajakirjaga, mis on tunnustatuim ning mõjukaim kliinilise meditsiini valdkonna väljaanne)
  • 4. Head KA. Natural Approaches to Prevention and Treatment of Infections of Lower Urinary Tract. Altern Med Rev 2008;13(3):227-244 (tegemist on samuti tunnustatud meditsiiniväljaandega)

** IMS_data_G04A9_Other Urinary Antiseptic category_07. 2016
Tagasi üles